Skip to content

تاریخچه و درباره ما

گروه گداختار طراح، سازنده، تولید کننده و تامین کننده شیرآلات و خدمات شیرآلات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی می باشد.. محصولات این شرکت شامل طیف وسیعی از شیرآلات می باشد، همینطور خدمات فراهم شده توسط گروه گداختار در تمامی زنجیره ارزش صنعت شیرآلات گسترش یافته است.

شرکت توسعه و نوسازی صنایع گداختار یک شرکت کاملا خصوصی و خانوادگی است که از سال 1361 با ماشینکاری و ریختهگری قطعات صنایع نفت و گاز فعالیت خود را آغاز کرده است.

گداختار در ابتدا به عنوان یک مجموعه کوچک جهت ماشینکاری قطعات پایهگذاری شد. و در سال 1365 تولید قطعات یدکی و خدمات ماشینکاری در دستور کار شرکت قرار گرفت و در راستای کسب موفقیت های اولیه، گداختار، در سال 1369 با اعمال تغییر ساختاری در راستای بنا نهادن یک مجموعه ریختهگری مورد تایید وزارت صنعت وقت، تمامی تجهیزات، شامل تجهیزات تولیدی و آزمایشگاهی این مجموعه که صدرفولاد گداختار نامیده شد، از کشور انگلستان تهیه و در مجموعه مورد استفاده قرار گرفت.

صدرفولاد گداختار به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه گداختار اولین مجموعه ریخته گری فولادهای آلیاژی ایران بود که در همکاری با تامین کننده های بزرگی چون فولاد مبارکه، فولاد اصفهان ، فولاد خوزستان و مانند آن، موفق به اخذ گواهینامه ISO 9002 در صنعت ریخته گری و ماشینکاری شده است.

در پی تلاشهای مستمر واحد مهندسی و تحقیق و توسعه، در سال 1376 گروه موفق برای اولین بار در ایران، موفق به تولید شیرآلات مخروطی گردید که در پی آن شرکت ملی گاز ایران با تایید محصول تولید شده، اولین قرارداد جهت تولید 2000 قطعه شیر مخروطی را با گداختار منعقد نمود. در نتیجه خط تولید انبوه شیرآلات صنعتی تحت گواهینامه ISO 9001:94 برای اولین بار در ایران در صنعت شیرآلات ایجاد شد.

گداختار برای هموار ساختن مسیر جهت توسعه مستمر و حفظ رهبری بازار شیرآلات، پروژه تغییر ساختار مجددی در گروه اجرا نمود و در نهایت در سال 1383 شرکت توسعه و نوسازی صنایع گداختار به عنوان یک هلدینگ پا به عرصه وجود گذاشت.

مجموعه خدمات و تعمیرات شیرآلات تحت عنوان مهندسی خدمات پرند گداختار جهت ارائه خدمات تعمیر و نگهداری شیرآلات تاسیس و به ارائه خدمات در زمینه های مربوط پرداخته و با تعمیر بیش از 14000 شیر، خدمات خود را به محصولات تولیدی گروه گداختار و سایر تولیدکنندگان عرضه میدارد.
در سال 1392 انتقال تکنولوژی و بومی سازی دانش تولید شیرآلات خاص صورت گرفته و برای اولین بار در ایران شیرآلات سرویس سرد به طور انحصاری در گروه گداختار تولید شد.
در سال 1395 شرکت توسعه و نوسازی صنایع گداختار به عنوان یک شرکت دانشبنیان تولیدی ثبت شده و در مسیر توسعه روزافزون خود قدم برمیدارد. سبد محصولات شرکت توسعه یافته و ایده های نوآورانه، آنچنان سرمشق این مجموعه قرار گرفته که امروزه گروه گداختار به عنوان یک شرکت دانشبنیان و پیشرو در صنعت شیرآلات ایران شناخته میشود.
با تمرکز بر برنامه و پروژه های دقیق تحقیق و توسعه، خرید و انتقال تکنولوژی، نمونه سازی و تولید انبوه شیرآلات خاص و فناورانه، گداختار به عنوان یک شرکت دانش بنیان در زمینه طراحی و تولید محصولات، اهداف خود را در مسیر تبدیل شدن به مرکز فناوری شیرآلات در ایران و منطقه دنبال میکند.
در حال حاضر با تولید و نصب بیش از 130 هزار شیر در انواع مختلف مخروطی، دروازهای، توپی، یکطرفه، کروی در بیش از 500 طرح مختلف و در سایزهای 2 تا 56 اینچ و کلاس فشاری تا 2500، گروه گداختار به عنوان پیشرو و بزرگترین شیرساز بخش خصوصی شناخته میشود.
گروه گداختار با داشتن پنج کسب و کار زیرمجموعه در زمینه های تولید شیرآلات، تعمیرات و سرویس و خدمات پس از فروش و مرکز سرویس شیرآلات، ریخته گری شیرآلات، تامین و بازرگانی شیرآلات خاص و آموزش های تخصصی از قویترین گروه ها در حوزه شیرآلات در بازار ایران میباشد و چهار دهه رشد و تکامل مستمر و منظم را در طراحی، تولید و ارائه خدمات شیرآلات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تجربه کرده است.

 

کمی بیشتر با ما آشنا شوید

اعضای گداختار

768px-Circle-icons-profile.svg

دکتر پیام خلیلی

مدیرعامل گروه توسعه و نوسازی گداختار
768px-Circle-icons-profile.svg

رضیه سهرابیان

مدیر سفارشات فروش
768px-Circle-icons-profile.svg

علی خلیلی

مدیر عامل شرکت صدر فولاد گداختار و عضو هیئت مدیره گروه توسعه و نوسازی صنایع گداختار
768px-Circle-icons-profile.svg

شبنم سجادی

روابط عمومی
768px-Circle-icons-profile.svg

حمزه نوریان

مدیر مهندسی
768px-Circle-icons-profile.svg

ساره میرسلطانی

سرپرست فروش و سفارشات
768px-Circle-icons-profile.svg

تکتم عباس زادگان

مدیرخدمات مشتریان